After-Love RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Regulament Admini/Helperi

Go down

Regulament Admini/Helperi Empty Regulament Admini/Helperi

Post  cRs Thu Aug 30, 2012 1:01 am

Regulament primar Admini / Helperi:

1. Nu dati ban / kick / warn fara motiv, cand dati ban / kick / warn faceti si un SS sa aveti dovada in caz de va face post!
2. Nu aveti voie sa dati arme / repair aiurea lui X sau Y ca e prietenul tau (doar la event, in caz ca este nevoie).
3. Nu dati /mute fara motiv, se da /mute daca cineva injura sau daca da anumite lucruri scrise care duc la stergerea chat-ului, reclame sau alte minuni.
4. Nu faceti abuz pe comanda /rac, mai bine lasati sa dea cRs ,LoVe_aNd cand cred ei ca este necesar.
5. Nu aveti voie sa dati /cc aiurea asa ca vi-se pare voua ca va face lag sau mai stiu eu ce (daca un admin da /cc si nu are dovezi cu un motiv intemeiat pt acel /cc primeste ADMIN WARN direct!)
6. Daca un jucator da /report doar sa zica "ce mai faceti?", "nu e corect a trisat X la event!", " X sau Y vino pana la mine" ii dati mute cateva minutele.
7. Daca esti Admin / Helper asta nu inseamna ca esti "Tonny Montana alias eu... cRs =))" pe server sau nu trebuie sa iti cada tot serverul la picioare indiferent cum ai obtinut Admin / Helper.
8. Nu dati /goto, /gethere, /freeze aiurea la playeri doar ca sa ajungi tu sa vorbesti cu X sau cu Y.
9. Adminii / Helperii nu au voie sa foloseasca /a pentru afacerile lor sau alte porcarii (pentru afaceri sau alte subiecte aveti comenzile /sms /call /am).
10. Nu folositi comenzile de Admin / Helper in scopuri personale (mats, drugs etc) (cu exceptia: daca nu dejanzati pe nimeni).
11. Adminii / Helperii nu sunt obligati sa faca event-uri.
12. Cand un player da /report "X sau Y vino pana la mine", nu va mai duceti. Dati /am si spuneti-le sa zica direct problema care o au (dupa ce va spune problema care o are daca este necesar dati /goto).
13. Adminii care au comanda /bigears trebuie sa o foloseasca si in caz ca cineva injura se aplica regula nr. 3.
14. Daca un Admi n/ Helper nu este activ o perioada de timp i se va scoate Adminul / Helperul (in caz ca nu poate intra cateva zile trebuie sa anunte printr-un PM pe forum sau un MSG lui cRs).
15. Nu se mai da WARN decat daca acel player are plangere.

Regulament secundar Admini / Helperi :

1. Limbajul indecent fata de playeri este strict interzis.
2. Nu faceti spam pe /a sau pe /o.
4. Nu faceti DB sau DM sau nu atacati in Safe-Zone ca asa vrei tu ca esti Admin / Helper.
5. Nu aveti voie sa va faceti voi dreptate singuri!
6. Nu conteaza daca ai donat sau nu ai donat, toti Adminii / Helperii au drepturi egale. (Nu esti cu nimic mai bun ca X sau Y daca ai donat).


Daca a incalcat cineva acest regulament SS+Post pe forum .
cRs
cRs
Admin

Mesaje : 96
Puncte : 269
Reputatie : 4
Data de inscriere : 2012-08-25
Localizare : Pe server

https://after-love.all-up.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum